Moje cele na 2014 rok

Hmm, od czego by tutaj zacząć żebyście mnie pod koniec roku nie zlinczowali?

Ale w sumie w ciągu roku chciałbym żebyście mi wypominali obsuwy czasowe, pocisnęli kiedy coś obiecuje i nie dotrzymuje słowa – bądźcie moim batem oraz motywacją.

Cel finansowy

31 tysięcy to kwota która nie powala, ale już tez nie można przy niej usiąść obojętnie. Mógłbym sobie za nią kupić całkiem porządny dwu czy trzyletni samochód albo pojechać w podróż dookoła świata – no ale nie zamierzam tych pieniędzy na razie konsumować – to ciągle mało! 😉 Przypomnę Wam tylko że podboje finansowe zaczynałem od 700 złotych – to były czasy!

Rok 2014 – 50 tysięcy złotych

Za rok o tej porze zamierzam operować taką kwotą w ramach portfela blogowego. Z tym, że tym razem nie zamierzam już tylko oszczędzać, ale moim celem będzie również inwestowanie oraz zyski z inwestycji.

W tej chwili do 50-ciu tysięcy złotych brakuje mi około 20 tysięcy – ale odłożyć zamierzam tylko 11 tysięcy. W tym roku na inwestycjach zarobiłem około 4 tysięcy, a w 2014 roku mam zamiar tą kwotę podwoić i planuje zarobić na inwestycjach w ramach portfela blogowego minimum 8 tysięcy złotych. .

A tak przedstawia się harmonogram oszczędzania na rok 2014 – jeśli chcesz zacząć oszczędzać to harmonogram oszczędzania jest pierwszą rzeczą jaką powinieneś sobie zaplanować i stworzyć.

Styczeń

500

Luty

1000

Marzec

1000

Kwiecień

1000

Maj

1000

Czerwiec

1000

Lipiec

1000

Sierpień

1000

Wrzesień

1000

Październik

1000

Listopad

1000

Grudzień

500

SUMA:

11000

Czy to oznacza, że teraz zamierzam więcej wydawać i mniej oszczędzać? Oczywiście nie! 😉

Pieniądze zamierzam inwestować, ale w ramach prowadzonej działalności – chcę rozwijać swoją firmę, a do tego potrzebny jest również kapitał. Powiedzenie, że pieniądz robi pieniądz wcale nie jest wyssane z palca.

Cel podróżniczy – nowość!

Erasmus w Como, gdzie obecnie przebywam – uświadomił mi jak wspaniałym doświadczeniem są podróże – a dzięki tanim liniom zrozumiałem, że podróżowanie wcale nie musi być drogie.

W roku 2014 CEL MINIMUM TO ODWIEDZENIE 5 KRAJÓW – na razie będę latał tam gdzie Ryanair oraz Wizzair, na zwiedzenie dalszych część świata przyjdzie czas, kiedy osiągnę na stałe większe przychody.

http://www.flickr.com/photos/karrienodalo/

Cel zdrowie

Trzy lata temu moim celem – aż wstyd teraz to pisać ale ok, „było zrzucenie sadełka” – nie wiem jak mogłem to napisać w ten sposób, przecież o wiele lepiej wyglądałoby „pozbycie się zbędnych kilogramów”…. wtopa.

W ciągu tych trzech lat bywało różnie jak to u każdego – waga w dół, waga w górę. Obecnie przy wzroście 182 cm ważę około 81-82 kilogramów – ale to nie jest to co chcę osiągnąć ponieważ mój brzuch pozostawia wiele do życzenia.

A więc moim celem na rok 2014 jest wyrzeźbiony brzuch, jak mam zamiar to osiągnąć?

Regularne treningi, odpowiednia dieta oraz bieganie – które w Como się odrodziło na nowo. W tym roku zamierzam przebiec minimum 240 kilometrów i wziąć udział w przynajmniej dwóch półmaratonach – pomożecie mi w tym? Do końca stycznia powstanie odpowiedni plan oraz harmonogram – który zamierzam sukcesywnie realizować.

http://www.flickr.com/photos/78428166@N00

Aby tym wszystkim się z Wami dzielić potrzebuje usystematyzować sobie tematykę którą będę poruszał. Już od dawna brakowało mi takiego podziału, który jasno pomoże mi w doborze odpowiednich tematów do wpisów. Blog pomógł mi oraz Tobie już w oszczędzaniu i zarabianiu pieniędzy, teraz czas aby pomógł Ci również ze zdrowiem i samopoczuciem.

Pamiętaj też, że ten blog nie jest tylko dla mnie, ale jest też przede wszystkim dla Ciebie – w 2014 roku znajdziesz tutaj wiele ciekawostek wskazówek oraz moich przemyśleń w kategoriach:

Finanse – ogólnie o finansach, giełda, lokaty, konta itp, itd

Kokos – w tej kategorii co oczywiste zamierzam się skupić na kokosowych inwestycjach

Zdrowie – tutaj będę powstawały wpisy związane ze zdrowiem, rozumianym przeze mnie jako aktywny tryb życia, treningi, odpowiednie jedzenie. Kilka wskazówek na temat tego jak mnie udało się zrzucić dość duży balast kilka lat temu.

Motywacja – tutaj od czasu do czasu znajdziesz wpis, który będzie wynikiem moich przemyśleń albo obserwacji. Po jego lekturze poczujesz energię oraz kopa do dalszego działania.

Podróże – tutaj przeczytasz gdzie byłem, dokąd chciałbym pojechać. Co jakiś czas wrzucę tutaj informację o promocjach albo fajnych i ciekawych miejscach wartych zwiedzenia.

Czytelnicy – chciałbym stworzyć tutaj społeczność ludzi ambitnych, ludzi którzy nie boją się wyzwań oraz stawiają sobie jasne i sprecyzowane cele. Co jakiś czas dostaje od Was listy z pytaniami oraz waszymi opowieściami – za waszą zgodą chciałbym je na blogu zamieszczać, aby pomagały innym w ich drodze i motywowały do dalszego działania – razem osiągniemy więcej niż osobno!

2 Comments
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit